Sosyal Hizmetler

Ana Sayfa / Esogü'de Yaşam / Sosyal Hizmetler

Sosyal Hizmetler


Beslenme Hizmetleri

Meşelik Yerleşkesi’nde tüm akademik, idari personel ve öğrencilerin yararlanabilecekleri dört katlı Merkezi Yemekhane hizmet vermektedir. Diğer tüm yerleşkelerde de öğrencilerin beslenme gereksinmelerini karşılamak üzere tabildot yemek çıkarılmaktadır. Ayrıca üniversitemiz birimlerinde sıcak ve soğuk içeceklerin yanında fast food seçeneklerinin de sunulduğu öğrenci kafeteryaları, pastane ve salonlar bulunmaktadır.

 

Beslenme Hizmetleri; Başkanlığımıza bağlı 5000 öğrenci kapasiteli bir mutfak ve toplam 4000 kapasiteli 8 yemekhane öğrenci ve personele öğle yemeği hizmeti verilerek sürdürülmektedir.

 

Tüm Fakülte, Yüksekokul ve Enstitülerdeki mevcut kantin ve kafeterya hizmetlerinin denetimi Başkanlığımızca yapılmak şartıyla, işletilmesi özelleştirilmiş ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi sağlanmıştır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Çocuk Yuvası

S.K.S Daire Başkanlığı bünyesinde 1998 yılından beri hizmet veren OGÜ Çocuk Yuvası 2004-2005 öğretim yılı içerisinde üç ayrı yaş grubunda 60 öğrencisiyle dönemsel çalışmasını sürdürmüştür.

 

Çocuk Yuvası sabah 7:30' dan akşam 17:15' e kadar açık olup yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Oyun alanı ile Spor Salonu yapımı tamamlanarak hizmete açılmış, Çocuk Yuvasının imkanları genişletilmiştir.