Üniversitemiz TEKNOFEST Finalinde!

Date de publication: 17 août 2021 - mardi

Çip üzerinde karaciğer teknolojisiyle kişiye özgü tedavi ve tanı kiti geliştirmeyi hedefleyen AvciBio Takımı TEKNOFEST İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Üniversite ve Üzeri Seviyesi finaline kalmaya hak kazandı. 

  • Danışman: Doç. Dr. Hüseyin Avcı | Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü
  • Takım lideri: Dr. Öğr. Üyesi Hamed Ghorbanpoor
  • Takım Üyeleri: ESOGÜ Hücresel Tedavi ve Kök Hücre Üretim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESTEM) Müdürü Doç. Dr. Ayla Eker Sarıboyacı, Doç. Dr. Hüseyin Avcı, ESTEM Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Onur Uysal, Dr. Öğr. Üyesi Sibel Güneş, Dr. Öğr. Üyesi Hamed Ghorbanpoor, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği’nden Dr. Öğr. Üyesi Fatma Doğan Güzel, Öğretim Görevlisi Dr. Tuğba Sevimli, doktora sonrası araştırmacılar Dr. Aliakbar Ebrahimi ve Dr. Ahmet Emin Topal, Öğretim Görevlisi Tayfun Şengel, Kök Hücre Doktora Programı öğrencisi Uzm. Mol. Bio. Ceren Özel, Kimya Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Yücel Koç

Mühendislik eğitimi için uzaktan erişimli laboratuvar sistemi tasarlayan FutureLAB Takımı Eğitim Teknolojileri Yarışması’nın finalistlerinden oldu.

  • Danışman: Prof. Dr. Rifat Edizkan | MMF Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü
  • Takım Üyeleri: Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Berktuğ Akça, Ufkun Tarak, Murat Tombul

Helikopter tasarlayan Demir Kanat Helikopter Takımı Helikoter Tasarım Yarışması’nda tüm aşamaları birincilikle geçerek finale kaldı. 

  • Danışman: Doç. Dr. Mustafa Ulutan | MMF Makine Mühendisliği Bölümü
  • Takım Üyeleri: Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri Semih Turgut, Miraç Yüksel, Begüm Cansu Çıra, Hüseyin Anamaslı ile Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Ceyda Beril Bayrak, Emre Özdemir

Tarımsal insansız kara aracı tasarlayan Agrica Team Takımı tüm aşamaları başarı ile geçerek finale kaldı.   

  • Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Dındış | MMF Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü
  • Takım Üyeleri:  Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Yunus Emre Bozkurt, Alperen Şenyiğit, Muhammed Tarık Savranlı, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Muhammed Ali Picak ile Burhan Tuğlacı ve Gizem Erdoğan

Schrödinger'sCAD Takımı Jet Motor Tasarımı Yarışması'nın finalistlerinden oldu. 

  • Danışman: Doç. Dr. Özge Altun | MMF Makine Mühendisliği Bölümü 
  • Takım Üyeleri: Çağla Kaymaz, Edanur Karaca, Ali Gezer
JeTürk Takımı Jet Motor Tasarımı Yarışması'nın finalistlerinden oldu. 
  • Danışman: Dr. Öğr. Üyesi M. Alper Sofuoğlu | MMF Makine Mühendisliği Bölümü 
  • Takım Üyeleri: Melike Memiş, Mustafa Sercan Buyran, Ece Nur Bulut, Güldehan Buran, Efe Karahisar

Mavera Teknoloji Takımı Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nı başarıyla tamamlayarak Üniversitemizi temsilen 3.kez finale kaldı. 

  • Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Atabak NAJAFI | Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü
  • Takım Üyeleri: Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri; Onur Erkuş, Ahmet Kaan Demirel, Meltem Fıstıkçıoğlu, Atakan Erdoğan, Aybüke Betül Tan, Ulaş Görcelioğlu, Hüseyin Künç, Oğuz Za, Mehmet Akif Sinan, Sefa Demirel, Mert Aydın, Yüksel Geven. Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri; Berk Can Kul, Adem Kızıl, Ali Gezer, Burak Arıcı, Hakan Melih Ertop, Süleyman Mehmet Bilgin, Kaan Eroğlu ve Endüstriyel Tasarım öğrencisi Sebahat Günaydın

Teknofest ProTech Takımı, Sabit Kanatlı İHA kategorisi rapor puanında 98 takım arasından 5'inci olarak finale kaldı. 

  • Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Zafer Öznalbant  | Uçak Mühendisliği Bölümü
  • Takım lideri: Şahin Altınok
  • Takım Üyeleri: Bayram Ateş, Alperen Orak, Burak Yiğitcan Baştuğ, Gökhan Güzel, Berk Öztaşkın, Denizhan Altay
Roket Yarışması Orta İrtifa Kategorisinde yarışan MPGK ROKET Takımı tüm rapor ve test aşamalarını başarı ile geçti.
  • Danışman: Doç. Dr. Mustafa Ulutan | MMF Makine Mühendisliği Bölümü 
  • Takım Üyeleri: Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri Engin Baysal, Mehmet Furkan Aksoy, Hüseyin Anamaslı, Elif Yaman, Altan Yasin Bozkurt ile Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Enes Ertürk, Ceyda Beril Bayrak, Ömer Faruk Gök, Emre Özdemir

Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması Endüstriyel ve Tehlikeli Atık Yönetim Sistemleri kategorisinde yarışan MPGK Tank Tarama Robotu Takımı tüm rapor aşamalarını başarı ile tamamladı. 

  • Danışman: Dr. Öğr. Üyesi S. Fehmi Diltemiz | Uçak Mühendisliği Bölümü 
  • Takım Üyeleri: Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri Ayşe Ekin Erdur ve Hürü Başak Sabancalı ile Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Yiğit İnce, Ömer Faruk Aydoğdu ve Yaren Cemal

ESOGU Horus Takımı Teknofest Savaşan İHA sabit kanat kategorisinde birinciliği elde etti. 

  • Danışman: Prof. Dr. Hakan Çevikalp | Elektrik Elektronik Mühendiliği Bölümü 
  • Takım Kaptanı: Halil Sağlamlar 
  • Takım üyeleri: Arş. Gör. Dr. Hasan Sarıbaş, Arş. Gör. Bedirhan Uzun, Onur Ergen, Hale Mıhcıokur, Hayati Enes Ergül, Güven Nazlıcan, Hayrullah Uğur Güvenen

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğündeki Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 21-26 Eylül 2021 tarihinde, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek.

 

ESOGÜ Gündem play

ESOGÜ Gündem

11 octobre 2021

Şaşılık Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? | Prof. Dr. Haluk Hüseyin Gürsoy

  • Meşelik Kampüsü
  • Büyükdere Mah. Prof. Dr. Nabi AVCI Bulvarı No: 4
  • 26040, Odunpazarı - ESKİŞEHİR
  • Tel: 0(222)239 37 50 - Fax: 0(222)229 14 18
  • Web: http://www.ogu.edu.tr
  • E-mail: ogrisl@ogu.edu.tr
  • ESOGÜ KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) Adresleri
  • eskosmangaziuni@hs03.kep.tr
  • esoguhastane@hs03.kep.tr (Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği)
  • esogudishastane@hs03.kep.tr (Ağız, Diş ve Çene Sağlığı Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi)