Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Uzaktan Eğitim Kapısı Aydınlatma ve Açık Rıza Metinleri Güncellemesi Hakkında Duyuru

Date de publication: 4 octobre 2023 - mercredi

1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 527/E maddesi gereğince, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından UEK erişim adresi (uzaktanegitimkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden, kamu personeline mesleki gelişim, kişisel gelişim, mevzuat, bilgi teknolojileri vb. konularında eğitimler sunulmaktadır.

 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun (KVKK) 10 uncu maddesinde veri sorumluları için bir yükümlülük olmasının yanı sıra verisi işlenen ilgili kişiler için de önemli bir hak olan aydınlatma yükümlülüğüne yer verilmekte olduğundan bahisle, UEK içerisinde yer alan "Aydınlatma ve Açık Rıza Metinleri"nde güncelleme ihtiyacı olduğundan söz konusu metinlerin revize edildiği belirtilmiştir.

 

Bu kapsamda, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından Üniversitemiz personelinin UEK erişim adresi (uzaktanegitimkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak söz konusu metinlerle ilgili bilgilendirilmelerinin sağlanması istenmiştir.

                                     

                                                                                                                                                                                                                                         Personel Daire Başkanlığı

ESOGÜ Gündem play

ESOGÜ Gündem

30 mai 2023

Yakıt Pilleri | Prof. Dr. Hilal Demir Kıvrak