Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyelerinin Başarısı

Publish Date: 13 April 2020 - Monday

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü Disiplinlerarası Kök Hücre Anabilim Dalı ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Avcı'nın Harvard Medical School'daki araştırma grubu ile yapmış olduğu çalışmalardan biri olan üç boyutlu tekstil tekniği ile iskelet kas mühendisliği kapsamındaki çalışması 2018 Etki Katsayısı ( İmpact Factor) 4.511 olan ACS Biomaterials Science & Engineering dersinde kapak (Front Cover) olarak yayınlanmıştır. (https://pubs.acs.org/toc/abseba/6/2

Doç. Dr. Hüseyin Avcı'nın Harvard Medical School'daki aynı araştırma grubu ile yaptığı çalışmalardan olan çip üzerinde organ (organ-on-a-chip) konusundaki "çip içerisinde karaciğer" modeli ile klinik tanı ve tedavisi, ilaç gelişimi ve ilaca bağlı toksisitenin etkinliğinin ve farmokokinetiğinin taranmasına olanak sağlayan sürekli ve uzun süreli analiz yeteneğine sahip çalışması ise 2019 Etki Katsayısı ( İmpact Factor) 15.804 olan "Advances Sciences" dergisinde iç kapak (Inside Front Cover) olarak yayınlanmıştır.

(https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/advs.201770022

 

Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Melih Cemal Kuşhan ise merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) tarafından hazırlanan ve İnsansız Uçak Sistemleri Standardizasyon İşbirliği (UASSC) tarafından geliştirilen “İnsansız Uçak Sistemleri için Standardizasyon Yol Haritası”nın çalışma taslağını inceleme hakem kuruluna seçildi.  İnsansız hava araçları ile ilgili standart eksikliğinden dolayı, özellikle havacılık standartları gibi çok kesin ve tartışılmaz standartların hazırlanması aşamasında Avrupa İnsansız Sistemler Koordinasyon Grubu (EUSCG) da ANSI ile paralel olarak çalışmalarını sürdürmektedir.  Bu aşamada ANSI İnsansız Hava Sistemleri’nde ileri gitmiş ülkelerin akademisyenlerinden destek alarak çalışmalarını hızlandırmıştır.  Ülkemizden de Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç.Dr. Melih Cemal Kuşhan “İnsansız Uçak Sistemleri için Standardizasyon Yol Haritası”nın hazırlanmasında katkıda bulunacaktır. 

 

 

   

  • Meşelik Kampüsü
  • Büyükdere Mah. Prof. Dr. Nabi AVCI Bulvarı No: 4
  • 26040, Odunpazarı - ESKİŞEHİR
  • Tel: 0(222)239 37 50 - Fax: 0(222)229 14 18
  • Web: http://www.ogu.edu.tr
  • E-mail: ogrisl@ogu.edu.tr
  • ESOGÜ KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) Adresleri
  • eskosmangaziuni@hs03.kep.tr
  • esoguhastane@hs03.kep.tr (Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği)
  • esogudishastane@hs03.kep.tr (Ağız, Diş ve Çene Sağlığı Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi)