From ESOGU

Vali Erol Ayyıldız ve Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak’tan Deprem Bölgesinden Sevk Edilen Yaralılara Ziyaret

ZİYARET

Vali Erol Ayyıldız ve Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak’tan Deprem Bölgesinden Sevk Edilen Yaralılara Ziyaret

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak ve diğer yöneticiler, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli depremlerden yaralı olarak kurtulan ve ESOGÜ Hastanesi’ne sevk edilen hastaları ziyaret ederek durumları hakkında doktorlardan bilgi alırken, geçmiş olsun dileklerini sundular.  

Üniversitemizden Afet Bölgesine Yardım

KAMPÜS

Üniversitemizden Afet Bölgesine Yardım

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli yaşanan büyük depremlerin ardından afet bölgesine yardım için acil olarak harekete geçti. Üniversitemiz bu amaçla öncelikle Kongre ve Kültür Merkezi’ni Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi koordinasyonunda depremzedelere yardım amacı ile oluşturulan ayni yardım masaları için tahsis ederken, ayni yardım toplanması faaliyeti Üniversitemiz personeli ve vatandaşlara duyuruldu. Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi tarafından Eskişehir’de faaliyete geçirilen kan bağış noktalarına ilişkin bilgiler de Üniversitemiz web sitesi, sosyal medya hesapları, personel elektronik postaları ve SMS yoluyla acil olarak duyuruldu.

Üniversitemizde Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Töreni Yapıldı

AKADEMİ

Üniversitemizde Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Töreni Yapıldı

Üniversitemiz Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESOGÜ TÖMER)’nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programının yedincisi tamamlandı. Programın kapanış dersi Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin tarafından verildi. Prof. Dr. Gürer Gülsevin Üniversitemizdeki programı kapsamında ayrıca Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak’ı makamında ziyaret etti. Görüşmeye Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Erdağ, Prof. Dr. Hakan Demiral, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Gümüşsoy, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Melike Gökcan, Sözlükbilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Boz ve ESOGÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Oktay Berber de katıldı.  

ESOGÜ Gündem play

ESOGÜ Gündem

6 February 2023

Türkiye'de Büyük Deprem |     Prof. Dr. Erhan Altunel