Haberler

Ana Sayfa / Haberler

haber

10 Mayıs 2018 - Perşembe

VI. Ulusal Güneş ve Hidrojen Enerjisi Kongresi Üniversitemizde Başladı

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nün düzenlediği “VI. Ulusal Güneş ve Hidrojen Enerjisi Kongresi (UGHEK)”, Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda başladı.

 

Kongrenin açılışında konuşan Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Salih Köse, kongrenin asli hedefinin özellikle yenilenebilir enerjiler konusunda farklı disiplinlerden bilim insanlarını birbirleri ve sanayi paydaşları ile bir araya getirecek bilimsel bir platform yaratmak olduğunu kaydetti. Kongrenin çıktılarının ülkemizin farklı üniversitelerinde çalışan bilim insanlarına yenilenebilir enerjiler konusunda nitelikli bir bilimsel paylaşım ve işbirliği ortamı yaratacağını belirten Dr. Öğr. Üyesi Salih Köse, kongrenin aynı zamanda yenilenebilir enerji teknolojilerinin geliştirilmesi konusunda ülkemize katkı sağlayacağı inancını taşıdığını ifade etti.

 

 

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çabuk, insan hayatında sağlık ne ise sanayi için de enerjinin o demek olduğunu belirtti ve bu bağlamda, yenilenebilir enerjilerin konuşulacağı böyle bir kongrenin Üniversitemizde yapılıyor olmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Bu tür kongrelerin artan bir etkiyle devamını dilediğini ve bu konuda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin üzerine düşen görevi her zaman yapmaya hazır olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ahmet Çabuk, kongrenin düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

 

Açılışın ardından kongre bilimsel oturumlarla devam etti. İki gün boyunca devam edecek olan VI. Ulusal Güneş ve Hidrojen Enerjisi Kongresi’nde alanında uzman davetli konuşmacıların sunumlarının yanında 21 sözlü bildiri ve 28 poster bildirinin sunumu yapılacak.  


İletişim için E-posta: basinhalk@ogu.edu.tr