Üniversitemiz ve Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolleri İmzalandı

28 Mart 2018 - Çarşamba

Üniversitemiz Rektörlüğü ve Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü arasında, proje liderliklerini Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Yeliz Kaya’nın yürüttüğü “Gebeliğe Hazırlık ve İnfertilite Okulu” ve “Menopoz Okulu” projelerine ilişkin işbirliği protokolleri imzalandı. İmza töreni Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen protokollere Üniversitemiz adına Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen, Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü adına ise İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge imza koydu. Törende Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhami Ünlüoğlu, Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yücel de hazır bulundu.

 

İmza töreninde konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Gebeliğe Hazırlık ve İnfertilite Okulu protokolünün amacının, kurumlar arasında işbirliği sağlayarak gebe kalmaya hazırlanan kadınların ya da infertilite (kısırlık) tanısı alan çiftlerden kadınların gebe kalmaya engel olan risk faktörlerinin değerlendirilerek ortadan kaldırılması ve benzer hastalıkların engellenmesi için birlikte çalışılması olduğunu söyledi. Menopoz Okulu projesinin amacının ise kadınlarımızın menopoz öncesi ve sonrası problemlerinin çözülmesi için iki kurum arasında işbirliği yapılması olduğunu belirten Prof. Dr. Hasan Gönen, protokollerin kadınlarımıza, her iki kuruma, Eskişehir’e ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. 

 

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, protokollerle her iki kurumun halka yönelik projelerinin ortaya konmasının amaçlandığını kaydetti. Gebeliğe Hazırlık ve İnfertilite Okulu projesi ile daha sağlıklı gelecek nesiller için hem gebelik öncesi hem de sonrasında kadınlara psikolojik ve diğer açılardan yardımcı olmanın amaçlandığını belirten Doç. Dr. Uğur Bilge, Menopoz Okulu projesi ile de kadınlarımıza hizmet verileceğini ifade etti. Protokollerin Eskişehir’in bir proje şehri olması noktasında da önem taşıdığını vurgulayan Doç. Dr. Uğur Bilge, Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ve Üniversitemiz arasındaki işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.           

 

       

İletişim için E-posta: basinhalk@ogu.edu.tr
  • ESOGÜ Meşelik Yerleşkesi, 26480 ESKİŞEHİR
  • Tel: 0(222)239 37 50 - Fax: 0(222)229 14 18
  • Web: http://www.ogu.edu.tr
  • E-mail: ogrisl@ogu.edu.tr
  • ESOGÜ KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) Adresleri
  • eskosmangaziuni@hs03.kep.tr
  • esoguhastane@hs03.kep.tr (Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği)
  • esogudishastane@hs03.kep.tr (Ağız, Diş ve Çene Sağlığı Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi)