Prof. Dr. Hüseyin Özdağ'ı Törenle Emekliliğe Uğurladık

17 Şubat 2017 - Cuma

Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Özdağ’ın emekliliği dolayısıyla, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanlığı’nın düzenlediği emeklilik töreni Prof. Dr. Suat Mirza Konferans Salonu’nda Prof. Dr. Hüseyin Özdağ’ın ailesi, meslektaşları, arkadaşları ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.  

 

Törende konuşan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Emin Kahya, Prof. Dr. Hüseyin Özdağ’ın Bölüm Başkanı ve Dekan Yardımcısı olarak fakültelerine ve Senato Üyesi olarak üniversitemize değerli katkılar sunduğunu belirterek, hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür etti. Prof. Dr. Emin Kahya bundan sonra da tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirttiği Prof. Dr. Hüseyin Özdağ’a ailesiyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir emeklilik yaşamı diledi.  

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Prof. Dr. Hüseyin Özdağ ile her zaman medeni ve akademisyenlere yakışır ilişkiler içinde olduklarını belirtirken, kendisine bugüne kadar verdiği ve gelecekte vereceği hizmetler için teşekkür etti. Prof. Dr. Hasan Gönen bundan sonra da kendisine gönüllerinin her zaman açık olacağını belirttiği Prof. Dr. Hüseyin Özdağ’a ailesiyle birlikte sağlıklı bir yaşam diledi.

 

Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahri Öteyaka, hayatının en verimli 32 yılını bölümlerinde geçiren Prof. Dr. Hüseyin Özdağ’ın anılarının ve onun için düzenlenen emeklilik töreninin hiçbir zaman unutulmayacağını söyledi. Prof. Dr. Bahri Öteyaka, bilim insanı ve öğretim üyesi olarak kendisinin ve pek çok mühendisin yetişmesi için emek veren Prof. Dr. Hüseyin Özdağ’ın, doğruluk ve dürüstlükten ödün vermeden birleştirici kişiliğiyle hoş bir sada bıraktığını ifade etti. Prof. Dr. Bahri Öteyaka Prof. Dr. Hüseyin Özdağ’a eşi Nurten Hanım, çocukları ve torunlarıyla birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür dileyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

Son olarak kürsüye gelen Prof. Dr. Hüseyin Özdağ, tüm misafirlerine katılımlarıyla kendisini onurlandırdıklarını belirterek teşekkür etti ve yaşamının emeklilik evresine başlarken kendisine çalışma ve yaşama azmi aşıladıklarını ifade etti. Kendisi için düzenlenen emeklilik törenini hiç unutmayacağını belirten Prof. Dr. Hüseyin Özdağ, eşi Nurten Hanım’a da kendisini bugüne kadar taşıdığını belirterek şükranlarını sundu.

 

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Hüseyin Özdağ’a; Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Emin Kahya ve Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahri Öteyaka tarafından plaket ve çiçek takdimleri yapıldı. Tören kokteyl ile sona erdi.

 

İletişim için E-posta: basinhalk@ogu.edu.tr
ESOGÜ Gündem play

ESOGÜ Gündem

23 Kasım 2021

Sirkadiyen Ritim ve Koronasomnia | Doç. Dr. Demet İlhan Algın 

  • Meşelik Kampüsü
  • Büyükdere Mah. Prof. Dr. Nabi AVCI Bulvarı No: 4
  • 26040, Odunpazarı - ESKİŞEHİR
  • Tel: 0(222)239 37 50 - Fax: 0(222)229 14 18
  • Web: http://www.ogu.edu.tr
  • E-mail: ogrisl@ogu.edu.tr
  • ESOGÜ KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) Adresleri
  • eskosmangaziuni@hs03.kep.tr
  • esoguhastane@hs03.kep.tr (Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği)
  • esogudishastane@hs03.kep.tr (Ağız, Diş ve Çene Sağlığı Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi)