Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 25. Yıl Etkinlikleri Başladı

18 Kasım 2015 - Çarşamba

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO)’nun kuruluşunun 25. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler, SHMYO Çifteler Yerleşkesi’nde gerçekleşen konferans ve konser ile başladı.

 

 

Etkinlik açılışında konuşan SHMYO Müdürü Prof. Dr. Sema Uslu, amaçlarının sağlık alanında en son teknolojiyle donanmış, çağdaş bilgi düzeyinde yetişmiş, insan sağlığına saygılı, çevresiyle uyumlu, sorun çözebilen, meslek edinmiş mezunlar vermek olduğunu söyledi. SHMYO’nun kuruluşundan bugüne geçen çeyrek asırda ciddi gelişmeler sağladığını belirten Prof. Dr. Sema Uslu, bugün 7 programda öğrenim gören toplam 987 öğrencilerini sağlık alanında çok önemli görevler üstlenen ara sağlık personelleri olarak yetiştirdiklerini ifade etti. SHMYO’nun bugüne kadar toplam 2.791 mezun verdiğini belirten Prof. Dr. Sema Uslu, bu mezunların özel ve devlete bağlı sağlık kuruluşlarında kolaylıkla iş imkanı bulabildiğini kaydetti. Prof. Dr. Sema Uslu sözlerini SHMYO’nun nice 25 yıllara onur ve gururla, bayrağı ve hizmetleri daha ileriye taşımış olarak girmesi temennisinde bulunarak tamamladı. 

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, ilçelerin gelişerek daha yaşanabilir yerler olmaları için itici güçlerden birinin de yüksekokullar ve üniversiteler olduğunu belirterek, üniversite gençliğinin ve eğitimci kadrosunun sunacağı mesleki ve kültürel faaliyetlerin ilçelerde iyi değerlendirilmesi durumunda, kısa zamanda büyük atılımların yapılabileceğini söyledi. SHMYO’nun 25. yılı dolayısıyla düzenlenen programın Çifteler’de eğitim alan öğrencilerle kaynaşma fırsatı sunmasının yanı sıra, halka yönelik olarak düzenlenen konferans ve konser ile de dolu bir içeriğe sahip olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hasan Gönen, programın hazırlanmasına katkıda bulunan herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.      

 

Açılış konuşmalarının ardından ESOGÜ Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alparslan Birdane’nin “Kalp Damar Hastalıklarından Korunma” konulu konferansı gerçekleşti. Etkinlik ESOGÜ Halkbilim Araştırma ve Uygulama Merkezi (HAMER) sanatçılarının konseri ile sona erdi.  

 

İletişim için E-posta: basinhalk@ogu.edu.tr
ESOGÜ Gündem play

ESOGÜ Gündem

19 Ocak 2022

Yapay Zeka ve Dijital Dönüşüm | Prof. Dr. Ahmet Yazıcı