Sosyal ve Kültürel Tesisler

1. SOSYAL TESİSLER

Üniversite öğrencileri, çalışanları, emeklileri ve bunların bakmakla yükümlü olduğu aile bireylerinin barınma, beslenme, çalışma, dinlenme, spor yapma ve serbest zamanlarını değerlendirme gibi sosyal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Üniversitemiz kampüslerinde bulunan sosyal ve kültürel tesislere ilişkin faaliyetler Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Tesisleri İktisadi İşletmesi tarafından yürütülür. Bu kapsamda kampüslerimizde kantinler, büfeler, kitabevi, konukevi, kapalı yüzme havuzu, personel lokali v.b. sosyal ve kültürel tesisler hizmet vermektedir.

KANTİN VE BÜFELER 

ESOGÜ İktisadi İşletme:   https://ikis.ogu.edu.tr/Sayfa/Index/13/birimlerimiz

OTOMATLAR 

Kantinlerimiz haricinde; Tıp Fakültesi binasında, kapalı yüzme havuzunda ve Üniversitemiz Kütüphane, Diş Hekimliği Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yabancı Diller (İngilizce ve Almanca) Bölümleri, Tarih Bölümü, Spor Salonu, Eğitim Fakültesi binalarında gıda-soğuk içecek otomatı ve sıcak içecek otomatları ile hizmet vermekteyiz.

 

2. KÜLTÜREL HİZMETLER 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne kayıtlı öğrencilerin eğitim faaliyetleri dışındaki zamanlarını değerlendirmeleri amacıyla ilgili akademik birime veya Rektörlüğe bağlı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Yönetim Kurulu tarafından kuruluşlarının uygunluğuna karar verilmiş kulüpler bulunmaktadır. Bu Kulüpler Öğrenci Kulüpleri Yönergesi’ne tabi olup kulüpler her öğretim yılında yeni katılımlarla çalışmalarını sürdürmekte ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından tüm çalışmaları desteklenmektedir. 

Öğretim yılı kayıt döneminin başlaması ile birlikte Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nca çeşitli Fakülte, Yüksekokul ve Enstitülerimize kayıt yaptırmak üzere müracaat eden ve artık Üniversitemizin bir ferdi olan yeni öğrencilerimizin ders dışı zamanlarının değerlendirilmesi amacıyla ilgi alanları tespit edildikten sonra öğrencilerimizin bu alanda faaliyet göstermeleri için yönlendirme ve seçmeler yapılarak faaliyetlere başlanılmaktadır.

ESOGÜ Gündem play

ESOGÜ Gündem

30 Mayıs 2023

Yakıt Pilleri | Prof. Dr. Hilal Demir Kıvrak